Graboszyce 125; 32-640 Zator; woj. małopolskie; tel./fax : (033) 8412-813; grabosz@poczta.onet.pl
Informacja

 Dyrektor Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Graboszycach informuje, że od dnia  20.01.2014 do 31.01.2014 prowadzona jest ewaluacja pracy szkoły. Ewaluację rozpocznie zebranie Rady Pedagogicznej, które odbędzie się  20.01.2014 r. o godz.7.00. W zebraniu mogą uczestniczyć przedstawiciele organów szkoły i pracownicy ZS Graboszyce.
  Ewaluacja zewnętrzna jest elementem systemu nadzoru pedagogicznego, zatwierdzonego rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z  7 października 2009 r. Ma na celu gromadzenie informacji na temat jakości pracy szkół i funkcjonowania systemu edukacyjnego. Ministerstwo zdefiniowało konkretne wymagania wobec szkół, dotyczące różnych dziedzin: od wyników nauczania, przez rozwijanie aktywności uczniów, współpracę z rodzicami   i środowiskiem lokalnym, po organizację pracy (ich pełna lista dostępna jest na stronie www.npseo.pl).
       Wizytatorzy ds. ewaluacji starają się więc uzyskać pełny obraz funkcjonowania placówki w obszarach wyznaczonych przez wspomniane wymagania.
   Rozmawiają z dyrekcją i nauczycielami, uczniami i rodzicami. Istotna jest także rozmowa z przedstawicielami instytucji i organizacji, z którymi szkoła na co dzień współpracuje. Chcemy wspólnie się zastanowić nad tym, jak układa się nasza współpraca, jak widziana jest nasza szkoła w środowisku i co możemy robić lepiej lub inaczej.
   W dniu 24.01.2014 r zaplanowany jest wywiad z rodzicami nt. procesów edukacyjnych, nabywania przez uczniów wiadomości i umiejętności, respektowania norm społecznych  i udziału rodziców w życiu szkoły. Każdy rodzic chcący się podzielić wiedzą na ten temat   z ewaluatorami, może ją przekazać na spotkaniu o godz. 16.30. Zapraszamy.

 

Dyrektor Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Graboszycach

                                                               Bogumiła Chmielowska

 

strona graboszyce.pl
nonameSoft 2012 Wszelkie prawa zastrzeżone.